01-STRUMIN-lina-asekuracyjna--1024x682.jpg

Wystarczy tylko jeden niewłaściwy ruch. Praca na wysokościach, czyli fach szczególnie niebezpieczny

Prace na wysokościach klasyfikowane są jako szczególnie niebezpieczne z wielu powodów. Upadek z wysokości jest bardzo częstą przyczyną wypadków ze skutkiem ciężkim lub nawet śmiertelnym. Szacuje się, że upadek stanowi przyczynę około 40% wszystkich wypadków przy pracy, które zostały odnotowane w Polsce. Wśród przyczyn takich sytuacji wymienia się niestandardowe powody takie jak oślepiające słońce, nieodpowiednie ubranie robocze w okresie zimowych prac na wysokościach, częstotliwość radiową czy zagrożenia biologiczne. Prawdą jednak jest to, że z tych 40% upadków, większość spowodowana była nieprawidłowym (lub wątpliwym) wyposażeniem w środki ochronne.

Jak zejść na ziemię bez żadnego szwanku? Środki ochrony konieczne podczas prac na wysokościach.

W STRUMIN znamy się na środkach ochrony jak mało kto. Podstawowy podział obejmuje środki ochrony zbiorowej oraz indywidualnej. Środki ochrony zbiorowej podczas prac na wysokości obejmują elementy takie jak balustrady, rusztowania czy siatki ochronne. Bardzo popularna jest także lina asekuracyjna, której celem jest zabezpieczenie pracowników podczas wykonywania prac na wysokości, tym samym minimalizując ryzyko wystąpienia niebezpiecznego dla zdrowia efektu wahadła. Produkt naszej firmy cechuje się prostotą systemu, uniwersalnością i elastycznością dzięki częściom takim jak mobilny punkt kotwiczący, gniazda kotne czy balasty betonowe. W ofercie naszej firmy to właśnie lina życia cieszy się wysokim zainteresowaniem. Jak każdy nasz sprzęt, wykonana została z wysokogatunkowych materiałów odpornych na warunki atmosferyczne i urazy mechaniczne. Stabilność konstrukcji i jej bezpieczeństwo potwierdzają liczne certyfikaty jakości. Do środków ochrony indywidualnej zaliczają się między innymi hełmy, odzież robocza, zatrzaski lub uprzęże – stosuje się je w zależności od obowiązków wykonywanych przez pracowników. Prace na wysokości nie są dla każdego, w przeciwieństwie do zasad BHP. Je powinien znać każdy, bez względu na obejmowane stanowisko lub staż pracy.

Życie ma się tylko jedno – nie oszczędzaj na bezpieczeństwie. Zabezpieczenia od firmy STRUMIN uchronią Cię przed jego utratą

Naszą misją jest troszczenie się o najwyższy poziom bezpieczeństwa na budowie. W naszej ofercie znajdują się tylko wysokogatunkowe sprzęty budowlane, a konstrukcje stalowe nie mają sobie równych. Lata doświadczeń oraz podążanie za postępem technologicznym sprawiły, że dziś znajdujemy się w prawdziwym topie firm z branży konstrukcyjnej. Posiadamy Certyfikaty bezpieczeństwa i jakości TUV, dyplomy spawalnicze oraz normy ISO. Oferujemy wsparcie dla naszych Klientów, pełniąc fachowe doradztwo – do każdej sprawy podchodzimy indywidualnie, dzięki czemu nakłady poniesione na inwestycję zwracają się w wyjątkowo szybkim tempie. Postaw na bezpieczeństwo z firmą STRUMIN! Z naszym sprzętem nic nie jest straszne.