Prace szczególnie niebezpieczne, czyli jak dobrze zadbać o pracowników na wysokości

Kiedy możemy mówić o pracach na wysokości? Przykładem są sytuacje, kiedy w czasie zimy pracownicy muszą odśnieżać dachy, ale nie tylko. Prace na wysokości dla sporej liczby osób są codziennością. Mowa tutaj np. o pracy na budowach itp. Tego typu obowiązki wymagają prawidłowego zabezpieczenia pracowników przed upadkami, a tym samym poważnymi obrażeniami. Jednym z niezbędnych elementów jest lina asekuracyjna! W niniejszym artykule wyjaśnimy Ci, jakie powinna posiadać cechy. Czytaj dalej!

Na co zwrócić uwagę przy wyborze liny życia? Ekspert radzi

Lina asekuracyjna potocznie nazywana jest liną życia. Nazwa ta jest jak najbardziej adekwatna, ponieważ główną funkcją linii jest dbanie o zdrowie, a zarazem życie pracowników wykonujących prace na wysokości. Skąd mieć pewność, że wybrana lina właściwie spełni swoje zadanie? Należy zwrócić uwagę na jej podstawowe cechy. Najważniejsza jest wytrzymałość! Powinna ona posiadać określone maksymalne obciążenie. Co więcej, bez znaczenia nie pozostaje również jej długość. Dobrze wybrana lina asekuracyjna musi wyróżniać się długością umożliwiającą pracownikowi swobodne wykonywanie powierzonych obowiązków. Istotne są również elementy kotwiczące, które są nieodłącznym wyposażeniem liny życia.

Profesjonalna lina asekuracyjna od STRUMIN to Twój najlepszy wybór

Nasza firma STRUMIN dokłada wszelkich starań, aby oferowany sprzęt zaliczany do środków ochrony indywidualnej tworzony był zgodnie z obowiązującymi przepisami oraz normami. Dzięki temu każdy zainteresowany Klient zyskuje pewność, że wybrana lina asekuracyjna nie zawiedzie w najmniej odpowiednim momencie. Nasi doświadczeni fachowcy, dla których dbałość o bezpieczeństwo i higienę pracy jest priorytetem, służą pomocą przy wyborze odpowiedniego produktu. Nasze liny życia posiadają odpowiednie certyfikaty potwierdzające nie tylko ich wysoką jakość, ale także maksymalną wytrzymałość. Prace na wysokości zaliczane do prac szczególnie niebezpiecznych nakładają na pracodawców pewne obowiązki, które pod żadnym pozorem nie mogą zostać zbagatelizowane. Bezpieczeństwo Twoich pracowników jest najważniejsze! Zapoznaj się z naszą ofertą już teraz!