Strumin z początkiem II kwartału 2022 roku rozpoczął długofalową współpracę z Zakładem Karnym w Trzebini. Od teraz ponad 30 osadzonych będzie wykonywało w trybie dwuzmianowym prace ślusarsko-spawalnicze.
„Rozpoczęliśmy ważną współpracę z Zakładem Karnym w Trzebini, od którego wynajęliśmy 650 m2 hali produkcyjnej. W ten sposób dajemy osadzonym możliwość resocjalizacji przez pracę. Dla osób pozbawionych wolności jest ona bardzo pożądanym procesem. Uczy bowiem takich ról społecznych, które mają zapobiec powrotowi na drogę przestępstwa. Resocjalizacja jest też szansą na zdobycie zawodu czy nowych kwalifikacji. Uczestnictwo w szkoleniach i kursach kwalifikacyjnych i, co oczywiste, ukończenie ich z powodzeniem, istotnie ułatwia po wyjściu z zakładu karnego rozpoczęcie nowego życia. Fachowcy są poszukiwani, a funkcjonowanie w grupie na takich zasadach uczy skazanych odpowiedzialności za swoją pracę i swoją przyszłość” – twierdzi właściciel firmy, Kamil Strumiński.
Od teraz również w Trzebini będą zatem powstawały produkty Strumin. „Wykonujemy tam te same prace, co dotychczas w naszym zakładzie macierzystym. Wszystko na sprzęcie jednakowej klasy z identycznym finalnym efektem, czyli certyfikowanym produktem, który jest najwyższej jakości” – dodaje współwłaściciel, Dominik Nowak.
Dzięki tej współpracy Strumin stworzył w Zakładzie Karnym blisko 40 nowych miejsc zatrudnienia. Zaangażowano bowiem również pięć osób do obsługi administracyjnej i nadzoru kierowniczego. Tym samym liczba zatrudnionych w Strumin przekroczyła 100 osób.
„Coraz większe potrzeby rynku sprawiają, że wkrótce postaramy się rozszerzyć działalność w ramach ZK Trzebinia, ale również chętnie podejmiemy szeroką współpracę z innymi firmami w zakresie spawania powtarzalnych elementów stalowych” – informuje Nowak.
Firmy zainteresowane współpracą zapraszamy do kontaktu z właścicielami:
Kamil: struminski@strumin.pl, +48 515 488 585
Dominik: dominik.n@strumin.pl, +48 504 305 917
lub przez formularz na stronie.