STRUMIN-BARIERKA2-1024x685.jpg

Życie na krawędzi? Barierka BHP udowodni, że ryzyko nie jest tego warte

Na pewno każdy z nas spotkał się niegdyś z pojęciem balansowania na krawędzi – okazuje się, że może to rzeczywiście dotyczyć pracowników budowlanych, którzy na co dzień mają do czynienia z pracą na wysokości. Większość z tych prac zalicza się do szczególnie niebezpiecznych, bowiem obowiązki wykonywane są na wysokości co najmniej metra nad poziomem podłogi lub ziemi, bez stałej osłony w postaci ścian czy stabilnych konstrukcji. W celu zminimalizowania ryzyka wypadku, obowiązkiem osoby sprawującej kontrolę nad budową jest zainwestowanie w środki ochrony zbiorowej podczas prac na wysokości – do takich środków zaliczana jest między innymi barierka BHP, mająca na celu ochronę użytkownika przed upadkiem z wysokości.

Konkretne ustalenie wymagań do poszczególnych prac na wysokości

Dobrze przemyślany plan zabezpieczenia pracy na budowie stanowi klucz do sukcesu. Nadzór nad pracami na wysokości sprawują osoby kierujące pracownikami.

Warto rozpocząć od sporządzenia listy prac wysokiego ryzyka, jakie są wykonywane stale, regularnie, ale również prac konserwacyjnych i porządkowych. Mając zakres wykonywanych prac, czas zastanowić się nad wprowadzeniem środków umożliwiających wyłączenie tych prac z listy prac na wysokości – mowa tu o zapewnieniu zabezpieczeń stałych, które wyłączają daną pracę z definicji ustalonej prawnie. Ustalając zabezpieczenia, pamiętaj że środki techniczne mają pierwszeństwo przed środkami ochrony indywidualnej. Świetnym rozwiązaniem jest barierka BHP, przeciwdziałająca potknięciom oraz upadkom. W STRUMIN oferujemy wysokiej klasy asortyment dostosowany do potrzeb naszych Klientów. Gdy w grę wchodzi bezpieczeństwo, dajemy z siebie więcej 100%.

Zabezpieczenia krawędziowe od STRUMIN ratują życie

Barierka BHP jest jednym z najważniejszych elementów zabezpieczeń krawędziowych. Ocynkowana lub lakierowana konstrukcja o prostym systemie montażu jest w stanie zapewnić bezpieczeństwo setkom pracownikom przebywającym na placu budowy. W STRUMIN dysponujemy wieloma typami zabezpieczeń; począwszy od paneli siatkowych, słupków wykonanych z ocynkowanej stali konstrukcyjnej, uchwytów, aż po bariery z wypełnieniem w postaci wytrzymałych desek. Wymienione przez nas zabezpieczenia budowlane dostępne są na każdą kieszeń; Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat naszych produktów. Wybierz mądrze – postaw na życie bez ryzyka upadku.