20220426_114443-1024x768.jpg

Praca na wysokości wyłącznie z zabezpieczeniem – jak działa system asekuracji Spider?

Prace na wysokości zaliczają się do szczególnie niebezpiecznych. Upadek z wysokości jest jedną z najczęstszych przyczyn ciężkich lub śmiertelnych wypadków przy pracy. Zadaniem pracodawcy i pracownika jest szczególna dbałość o bezpieczeństwo podczas wykonywania prac na wysokości. Aby uniknąć wypadków, należy przede wszystkim odpowiednio zaplanować pracę na wysokości, z wykorzystaniem niezbędnych systemów asekuracji. Firma STRUMIN prezentuje wyjątkowy system asekuracji Spider, należący do rodziny urządzeń zabezpieczających, których głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa pracowników w trakcie wykonywania prac na wysokości. Czym wyróżnia się na tle pozostałych zabezpieczeń?

System asekuracji Spider – najważniejsze cechy

Urządzenie jakim jest ten szczególny system asekuracji chroni przed upadkiem, jednocześnie będąc lżejszym i bardziej mobilnym od innych systemów. Łatwy w rozłożeniu i złożeniu, doskonale nadaje się do pracy na halach lub obiektach mostowych, zapobiegając wystąpieniu niebezpiecznego efektu wahadła. System asekuracji ma za zadanie nie dopuścić do upadku przez krawędź – jest to podstawowe założenie tego innowacyjnego rozwiązania. Sam system jest wyjątkowo prosty i elastyczny, a łatwość jego magazynowania oraz transportu sprawia, że coraz chętniej wykorzystywany jest on do wszelkich prac na wysokości. Każdy oferowany przez nas system asekuracji ma za zadanie zwiększać bezpieczeństwo pracy na placu budowy; Spider chroni użytkownika przed upadkiem z wysokości, zapobiegając niebezpiecznym potknięciom oraz upadkom. Zastosowanie urządzenia może nawet uratować życie, dlatego też nie warto rezygnować z niego podczas organizowania placu budowy. System asekuracji jest certyfikowany wg PN-EN-795 [Typ E], co oznacza, że spełnia niezbędne normy i nadaje się do ochrony zdrowia i życia człowieka podczas różnego rodzaju prac wykonywanych na wysokości.

Dlaczego warto postawić na system asekuracji od firmy STRUMIN?

Od lat jesteśmy ekspertami w dziedzinie urządzeń budowlanych i systemów zabezpieczających prace w określonych warunkach. Reprezentujący nas specjaliści na bieżąco pogłębiają swoją wiedzę z zakresu nowoczesnych systemów asekuracji. Klient może liczyć na kompleksową obsługę na każdym etapie współpracy, począwszy od pierwszego maila czy telefonu – towarzyszymy mu od początku do końca, służąc radą i pomocą w wyborze odpowiedniego sprzętu budowlanego. Indywidualne podejście stanowi według nas jeden z kluczy do sukcesu i osiągnięcia obustronnej satysfakcji; zawsze staramy się wychodzić naprzeciw nawet najwyższym oczekiwaniom naszych Klientów. Zdajemy sobie sprawę z odpowiedzialności, jaka na nas spoczywa, dlatego też wszystkie produkty podlegają ścisłej kontroli, a także posiadają niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Już dziś skontaktuj się z nami w kwestii wybranego produktu, by móc zacząć pracę na wysokościach wraz z odpowiednim zabezpieczeniem.