05-STRUMIN-kontener-samowyladowczy.jpg

Co zrobić z gruzem pozostałym po budowie? Podpowiadamy!

Gruz budowlany to nie odłączny odpad wszelkich prac związanych z remontami i budową. Ze względu na rozmaitość form i rodzaj kruszywa, niezabezpieczony i nieprawidłowo składowany gruz stanowi duże zagrożenie dla środowiska naturalnego. Niektóre odpady posiadają w swoim składzie substancje chemiczne, które w trakcie rozkładu wnikają w ziemię, zanieczyszczając ją. Finalnie ma to niekorzystny wpływ na otoczenie, doprowadzając między innymi do obumierania i usychania kwiatów oraz roślin rozwijających się w obrębie nielegalnego gruzowiska. Nigdy zatem nie wolno pozbywać się gruzu budowlanego w sposób niekontrolowany i w przypadkowych miejscach.

Warto wprowadzić do swojej etyki pracy zmiany; zamiast porzucać gruz czy składować go bezpośrednio na glebie, lepiej zainwestować w kontener samowyładowczy od STRUMIN.

Kontener samowyładowczy uchroni Cię przed karą pieniężną

Pierwszym problemem w samodzielnym wywozie odpadów jest transport – zwykłe samochody nie są przystosowane do przewożenia ciężkich pozostałości materiałowych. Podstawiony na placu budowy kontener samowyładowczy pomieści o wiele więcej niż jakikolwiek standardowy pojazd, dodatkowo nie uginając się pod ciężarem odpadów. Obmyślając plan pozbycia się gruzu pamiętaj, że w Polsce zabrania się wyrzucania odpadów budowlanych do komunalnych kontenerów – za nieprzestrzeganie przepisów, przewidywane są kary finansowe rzędu nawet 5 tysięcy złotych. Kontener samowyładowczy STRUMIN ułatwi gromadzenie i wywóz gruzu w przeznaczone do tego miejsce. Ze względu na prostotę sterowania kontenerem, czas operacji jest znacznie skrócony. Z nową technologią wszystko jest o wiele prostsze.

Co dzieje się dalej z odpadami budowlanymi?

Odpady generowane podczas remontów zazwyczaj składowane są na terenie PSZOK, czyli Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych, gdzie podlegają ścisłej segregacji, podczas której wyodrębniane są materiały niebezpieczne (przenosi się je do bezpiecznego składowania). Gruz, który przeszedł proces przesiewania i kruszenia zazwyczaj stanowi pełnowartościowe kruszywo, nie tracąc swoich właściwości budowlanych i nadaje się do ponownego użycia. Okazuje się, że po recyklingu jedynie 10% odpadów nie nadaje się do ponownego wykorzystania – reszta jak najbardziej się sprawdza. Między innymi dlatego warto mądrze pozbywać się odpadów budowlanych, korzystając z legalnych możliwości. W STRUMIN zawsze stawiamy na ochronę środowiska naturalnego, które potrzebuje naszego wsparcia, dlatego nasi Klienci mogą liczyć na wysokiej jakości produkty w atrakcyjnej cenie.