Asekuracja „Spider”. Poczuj się bezpiecznie podczas pracy na wysokościach!

Asekuracja „Spider”. Poczuj się bezpiecznie podczas pracy na wysokościach!

Prace budowlane wykonywane na wysokościach wymagają od Twoich pracowników zachowania maksymalnie wysokiego poziomu ostrożności. Tego typu realizacje niosą za sobą również obowiązki dla kierowników na placu budowy. Zagwarantowanie odpowiednich systemów asekuracji stanowi absolutny obowiązek dla każdego, kto nadzoruje prace o podwyższonym stopniu ryzyka wypadków. W ofercie naszej firmy STRUMIN znajdziesz najpopularniejsze i najskuteczniejsze rozwiązania w zakresie ochrony pracownika. Jednym z nich jest system asekuracji Spider, który w ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność. Z jakiego powodu? Jakie są cechy charakterystyczne dla tego typu rozwiązań? Odpowiedzi na te oraz inne pytania znajdziesz poniżej.

System asekuracji Spider, czyli koniec z upadkami z wysokości na budowach

Prace wykonywane na budowie zawsze są obarczone ryzykiem występowania wypadków. Nawet drobne zaniedbanie w zakresie zastosowanych systemów asekuracji może mieć tragiczny w konsekwencjach finał. Nowoczesny system asekuracji Spider pełni niezwykle ważne zadanie. Chroni pracowników budowy przed upadkiem z wysokości, a gdy już do niego dojdzie, ratuje im życie.

Odpowiednie stosowanie systemu Spider w znacznym stopniu zwiększa bezpieczeństwo użytkowników, zapobiegając ich potknięciom i upadkom przez krawędź. Gdy mimo zastosowanych środków dojdzie do upadku, system skutecznie minimalizuje ryzyko wystąpienia niebezpiecznego efektu wahadła. Całość modułowej konstrukcji została wykonana w taki sposób, aby obsługa dostarczanego przez naszą firmę rozwiązania była prosta. System spełnia wszystkie normy i posiada niezbędne certyfikaty.

Jakie są cechy charakterystyczne systemów Spider? Odpowiadamy

Popularność systemów asekuracji Spider wynika z ich cech charakterystycznych. Kluczowy aspekt stanowi tu zwiększenie bezpieczeństwa pracowników, podczas wykonywania przez nich zadań na wysokościach. System jest dobrze widoczny, a zastosowane w nim elementy są lekkie. „SPIDER” został wyposażony w uchwyty transportowe, mobilne punkty kotwiczące i amortyzację. Warto też podkreślić, że proponowane przez nas systemy Spider wyróżniają się łatwym i intuicyjnym montażem oraz demontażem. Również magazynowanie i transport okazują się stosunkowo proste. Modułowy sposób zaprojektowania i niska waga konstrukcji sprawiają, że z powodzeniem można dostosować ją do różnych warunków budowlanych.