Niebezpieczeństwo związane z pracą na wysokości – jak go uniknąć?

Prace na wysokości nie są dla każdego – wymagają ogromnego nakładu skupienia i wiedzy na tematy oscylujące wokół zasad BHP. Teoria to jednak nie wszystko; liczy się również praktyczne podejście oraz stosowanie się do obowiązujących prawnie wymogów z zakresu środków bezpieczeństwa. Plan prac na wysokości powinien być dokładnie opracowany przez osoby kierujące pracownikami, bowiem to one sprawują pieczę i w przypadku wypadku ponoszą odpowiedzialność za zdarzenie. Przed rozpoczęciem prac do obowiązków każdego zakładu należy indywidualne określenie szczegółowych wymagań obowiązujących podczas całego procesu budowy. Dotyczy to także określenia konkretnych zabezpieczeń i środków ochrony indywidualnej dla każdego pracownika.

Sprzęty ochrony na wysokościach dostępne w STRUMIN

Bezpieczeństwo jest tematem, który towarzyszy nam od ponad dekady. Jako największy w Polsce producent podestów rozładunkowych i konstrukcji stalowych dokładamy wszelkich starań do tego, by oferować najwyższej jakości usługi. Troska o bezpieczeństwo i wieloletnie doświadczenie sprawiły, że obecnie mamy do zaprezentowania szeroką gamę zabezpieczeń budowlanych, w których znajdują się między innymi niezbędne środki ochrony na wysokościach – przykładem jest barierka BHP, mająca na celu ochronę przed upadkiem osoby znajdującej się wysoko . Barierki wykonane są z wysokogatunkowych materiałów takich jak stal, co czyni je odpornymi na uszkodzenia mechaniczne oraz panujące warunki atmosferyczne. Wokół obiektów budowlanych istnieje wysokie ryzyko spadania przedmiotów z wysokości. Nawet malutki odpad, spadając z wysokości kilku metrów, nabiera prędkości i staje się wysoce niebezpieczny dla osób w pobliżu. W tym przypadku siatka asekuracyjna jest wręcz koniecznością, gdyż minimalizuje ona ryzyko nawet do zera. Odpowiednie przygotowanie terenu powinno być podstawą, której nie należy w żaden sposób lekceważyć. Nasza oferta zabezpieczeń budowlanych stale poszerzana jest o kolejne sprzęty, które znacznie ułatwiają pracę, czyniąc ją bezpieczniejszą zarówno dla pracowników, jak i osób postronnych.

Zabezpieczenia budowlane ratują życie – w STRUMIN doskonale o tym wiemy

Brak odpowiednich zabezpieczeń również zaliczany jest do ludzkich błędów. Oszczędność na zabezpieczeniach porównać można do oszczędności na ludzkim zdrowiu i życiu. Współczesna technologia pozwoliła na opracowanie kompleksowych systemów zabezpieczeń, które są dostępne na wyciągnięcie ręki. Z oferty przygotowanej przez firmę STRUMIN może skorzystać każdy – niezależnie czy jesteś właścicielem przedsiębiorstwa, firmy czy osobą prywatną. Szeroki asortyment dostępny w atrakcyjnej cenie to nasza cecha charakterystyczna. Bezpieczeństwo jest więc dla wszystkich, którym na nim zależy. Zabezpieczenia budowlane to jednorazowy wydatek, mogący uratować kilka żyć – wybierz mądrze.