Strumin prezentuje podczas Tygodnia Bezpieczeństwa

Eksperci Strumin wzięli udział w Tygodniu Bezpieczeństwa

W ostatnim tygodniu maja po raz dziewiąty odbyła się największa w Polsce akcja na rzecz poprawy warunków pracy na budowach – Tydzień Bezpieczeństwa. Podobnie jak w poprzednich edycjach swój udział w szkoleniach zaznaczyli eksperci Strumin. Prowadzili warsztaty m.in. w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Krakowie.

Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: „Budowa się kończy. Bezpieczeństwo NIGDY!”. Do tej pory Tydzień Bezpieczeństwa objął swoim zasięgiem budowy w 400 różnych lokalizacjach w Polsce i dotarł ze swoimi przesłaniami do ponad 100 000 pracowników budowlanych.

Nasi eksperci podczas warsztatów przedstawili prezentację: Jak Strumin rozumie innowacyjne podejście do projektowania i wdrażania urządzeń zapewniających bezpieczną pracę na wysokości?

„Podczas szkoleń skupiliśmy się przede wszystkim na innowacjach, które zapewniają bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Współcześnie standardem powinno być wdrożenie dwóch rozwiązań – Balast Spider oraz siatek LiteMESH. Pierwszy produkt zabezpiecza pracownika podczas działań na wysokości, kiedy nie ma możliwości zakotwienia się do stałego elementu konstrukcji. Siatki LiteMESH, z „łamanym” ramieniem, służą zabezpieczeniu pracowników przed przedmiotami spadającymi z wysokości. Jednocześnie dzięki najnowszej modyfikacji mogą być stosowane jako zabezpieczenie krawędziowe, siatka ta chroni również ciągi komunikacyjne. Można ją dopasować do każdych warunków budowlanych. Realizujemy prezentacje w formie proaktywnych warsztatów, pozyskujemy opinie o sprzęcie Strumin oraz poznajemy oczekiwania klientów odnośnie segmentu tych urządzeń”

Kamil Strumiński

Według najnowszych danych z raportu Porozumienia dla Bezpieczeństwa w Budownictwie w ciągu 10 lat działalności tej organizacji blisko dwukrotnie, z 8684 do 4743, zmniejszyła się liczba poszkodowanych w wypadkach na budowach w Polsce. W branży budowlanej jest dziś czterokrotnie mniej wypadków śmiertelnych na 100 tys. zatrudnionych niż przed dekadą. Duża w tym zasługa największych firm budowlanych w Polsce, zrzeszonych w Porozumieniu od 2010 roku. One propagują bowiem kulturę bezpieczeństwa i uświadamiają zagrożenia. Dodatkowo dążą do minimalizowania ryzyka wypadków na budowach i zabiegają o systemowe rozwiązania z dziedziny BHP.