Czy na budowach jest już bezpiecznie?

Państwowa Inspekcja Pracy wkracza w drugi rok intensywnych działań prewencyjnych w ramach trzyletniego programu obejmującego m.in. poprawę bezpieczeństwa w przedsiębiorstwach. 

Firmy, które mogą spodziewać się intensywnych kontroli, to przede wszystkim branża budowlana. Strumin nie tylko dostarczy sprzęt najwyższej jakości, który zapewni pełne bezpieczeństwo na budowie, ale chętnie też doradzi, jakie rozwiązania wprowadzić na placu budowy, aby spełniały wymagania potencjalnej kontroli PIP. Strumin zamierza również kontynuować cykl szkoleń i prezentacji w ramach cyklu „Bezpieczny Tydzień” w całej Polsce.

Inspektorzy PIP chcą w tym roku przeprowadzić ok. 60 tys. wszystkich kontroli, a zatem o 8 tys. więcej niż w ubiegłym roku, duża grupa to budowlanka. PIP chce też kontynuować działania w ramach kampanii „Budowa. Stop wypadkom!”, kierując jej założenia do 1500 przedsiębiorstw budowlanych.

Jak zaznacza w Business Insider główna inspektor pracy Katarzyna Łażewska-Hrycko, sytuacja na dużych budowach poprawia się, ale wciąż jest wiele nieprawidłowości przy realizacji średnich i mniejszych inwestycji.