BHP w magazynie – na czym polega i dlaczego wymaga szczególnej uwagi?

Bezpieczeństwo w magazynie to zbiór określonych zaleceń oraz działań podjętych w celu uniknięcia zagrożenia dla ludzi, przerw pracy czy uszkodzenia towaru. Mimo większej świadomości odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, statystyki stale rosną, niejednego przyprawiając o gęsią skórkę. Prawda jest jednak taka, że urazy często spowodowane są brakiem przeszkolenia, drobnymi zaniedbaniami oraz lekceważącym podejściem pracownika lub kierownika do obowiązujących przepisów. W STRUMIN zajmujemy się szeroko pojętą specyfiką systemów zabezpieczeń budowlanych – wychodzimy naprzeciw każdemu, komu zależy na bezpieczeństwie (swoim i innych) w miejscu pracy.

Poznaj przyczyny wypadków przy pracy w magazynie oraz metody zapobiegawcze

Bardzo częstą przyczyną wypadków jest ludzkie zmęczenie – zbyt szybkie tempo pracy i wysoki poziom eksploatacji pracowników zmniejsza ich uwagę, wpływając przy tym na jakość wykonywanych obowiązków. To przekłada się na zwiększone ryzyko wypadku. Jednak wśród najczęstszych przyczyn wymienia się brak zabezpieczeń. Magazyn to miejsce o podwyższonym ryzyku występowania wypadków, dlatego powinien być on zabezpieczony i oznakowany. Brak barier oraz znaków ostrzegawczych bezpośrednio doprowadzić może do niebezpiecznych sytuacji i groźnych wypadków. Ludzie potrzebują czytelnych sygnałów ostrzegających ich przed niebezpieczeństwem – zabezpieczenia potrzebne są zwłaszcza w przypadkach, gdy do magazynu wchodzą również pracownicy biurowi znający zasady zachowania w tego rodzaju miejscach. Niebezpieczeństwem jest również nieprawidłowa organizacja pracy oraz brak uporządkowanych hal. Sprawę jednak da się bardzo szybko rozwiązań, stosując kosze transportowe. Gwarantują one uzyskanie sporej oszczędności miejsca magazynowego, utrzymanie porządku, a przy tym zwiększenie bezpieczeństwa pracowników poruszających się po hali. W ofercie naszej firmy znaleźć można dwie wersje tego produktu – otwartą i zamkniętą. Pierwsza służy do transportu większych elementów, takich jak na przykład drewniane lub stalowe profile, zaś wersja z zabudowaną siatką doskonale sprawdza się w przypadkach, gdy zależy nam na poukładaniu drobnych, luźnych elementów.

Bezpieczne magazynowanie z firmą STRUMIN – wysoka jakość i atrakcyjna cena

Produkowane przez nas kosze transportowe znajdują swoje zastosowanie nie tylko w magazynach, lecz również w budownictwie. Zapewniają one doskonałą organizację miejsca pracy, gromadząc wszystkie elementy w jednym miejscu. Można układać je zarówno w pionie, jak i poziomie, w żaden sposób nie zmieniając stabilności konstrukcji. Wszystkie produkty firmy STRUMIN tworzone są z zachowaniem obowiązujących standardów jakości – dowodem są uzyskane Certyfikaty bezpieczeństwa i jakości TUV i CE. Kosze transportowe wykonujemy z wysokogatunkowych materiałów, dzięki czemu są one solidne i odporne na uszkodzenia mechaniczne. W razie jakichkolwiek pytań serdecznie zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami, którzy fachowo doradzą w zakresie zabezpieczeń budowlanych i chętnie pomogą w podjęciu ostatecznej decyzji. Zapraszamy!