03-STRUMIN-siatka-budowlana--1024x682.jpg

Bezpieczeństwo przede wszystkim – co musisz wiedzieć przed rozpoczęciem budowy?

Planując rozpoczęcie budowy domu należy pamiętać o konieczności zapewnienia warunków gwarantujących bezpieczeństwo i ochronę zdrowia pracownikom oraz osobom postronnym, które przebywają w okolicach budowy. Kwestie regulowane są przez przepisy prawa budowlanego, zaś zasady organizacji placu budowy w zakresie bezpieczeństwa określa Kodeks Pracy. Sam nadzór nad budową i organizacja placu należy do obowiązków kierownika budowy, który przejmuje na siebie obowiązki inwestora. Oczywiście, budowa nie może zostać rozpoczęta bez wcześniejszego dokonania prac przygotowawczych, podczas których współdziałają ze sobą wszyscy uczestnicy procesu budowlanego (inwestor, projektant, inspektor nadzoru inwestorskiego oraz kierownik budowy). Jak przygotować plac budowlany by był on bezpieczny? Chętnie Ci podpowiemy!

Porady specjalistycznej brygady, czyli zabezpieczenia budowlane od firmy STRUMIN

Najważniejszym elementem jest ogrodzenie placu budowy – zabezpiecza ono przed możliwością wejścia osób nieupoważnionych. Ogrodzenie powinno wynosić co najmniej 1,5 metra. Należy pamiętać o tym, że sposób wykonania ogrodzenia nie może stwarzać zagrożenia dla ludzi, tj. nie być zakończone ostrymi prętami czy być pod wysokim napięciem. Podczas prac budowy na wysokościach doskonałe zabezpieczenie może stanowić siatka budowlana – w STRUMIN dysponujemy siatkami LiteMESH, przeznaczonymi do zabezpieczania zewnętrznych krawędzi budynków. Stosowana jest również jako zabezpieczenie ciągów komunikacyjnych czy prac na niższych poziomach. Zadaniem siatki jest wychwytywanie spadających przedmiotów i ochrona osób znajdujących się poniżej. System jest bardzo łatwy w montażu, a dzięki jego lekkości i elastyczności możliwe jest dopasowanie go do każdych warunków budowlanych. Od ponad dekady jesteśmy uważani za ekspertów od zabezpieczeń budowlanych, dysponując wysokiej klasy sprzętem przeznaczonym do ochrony i asekuracji pracowników i osób postronnych znajdujących się na terenie budowy. Naszym mottem jest trwałość, wysoka jakość wykonania oraz uwzględnienie wszelkich standardów bezpieczeństwa. Od lat realizujemy wymagające projekty inwestycyjne nie tylko na terenie kraju, a także w Europie Środkowej i Zachodniej, co czyni nas liderami w branży.

Dlaczego warto współpracować z firmą STRUMIN?

Wszystkie nasze produkty posiadają Certyfikaty bezpieczeństwa i jakości TUV Rheinland Polska, a wytwarzane przez nas konstrukcje spełniają obowiązujące normy ISO. Jako producent konstrukcji stalowych łączymy wysoką jakość usług z atrakcyjnymi cenami. Zawsze wychodzimy naprzeciw wymaganiom naszych Klientów, pełniąc fachowe doradztwo na każdym etapie inwestycyjnym. Chętnie nawiązujemy relacje partnerskie z architektami, projektantami licznych konstrukcji czy z dystrybutorami produktów, gdyż naszym głównym celem jest rozwój. Nasze systemy asekuracji pomogą Ci dokładnie zabezpieczyć teren – gwarantujemy jakość i bezpieczeństwo!